eSIM dostępna już w Polsce. Jako pierwszy operator wprowadza ją Orange

eSIM dostępna już w Polsce. Jako pierwszy operator wprowadza ją Orange

Długo oczekiwania i obiecana już od pewnego czasu technologia eSIM wreszcie zawitała w naszym kraju. Wystartował z nią jak na razie tylko jeden operator, czyli Orange. Szkoda tylko, że w bardzo okrojonym zakresie.

eSIM wirtualny format karty SIM (wirtualna karta SIM). Ma taki sam numer jak zwykła karta SIM.

Na ten moment otrzymujemy tylko i wyłącznie wsparcie tylko dla 3 telefonów a dokładnie do:

–  iPhone Xs,

– iPhnoe Xs Max

– iPhone Xr.

Na wsparcie innych urządzeń takich jak chociażby Apple Watch musimy zaczekać do przyszłego roku (tak przynajmniej oficjalnie zapewnia przedstawiciel operatora). W tym momencie to rozwiązanie nie jest też dostępne dla klientów nju mobile.

Jeżeli chcesz skorzystać́ z funkcjonalności Dual SIM, czyli z dwóch numerów w jednym telefonie, musisz do jednego z nich mieć́ kartę̨ eSIM. Możesz także skorzystać́ tylko z jednej karty eSIM z jednym numerem.

Aby pobrać kartę eSIM na iPhone, wejdź w: Ustawienia > Sieć komórkowa > Dodaj plan sieci komórkowej (iOS 12.1.1)

Promocja na ,,Wymiana na kartę eSIM’’

Wraz ze startem usługi Orange wprowadza promocję na wymianę na eSIM. W ramach Promocji możesz wymienić́ posiadaną kartę̨ główną̨ (SIM lub eSIM) na kartę̨ eSIM bezpłatnie nawet 5 razy w każdym okresie rozliczeniowym (w ofertach na kartę̨ – 5 razy w miesiącu). Dotyczy to również̇ przypadku zmiany urządzenia eSIM na nowe. W przypadku uszkodzenia telefonu z funkcją eSIM, możesz bezpłatnie wymienić zainstalowaną w nim kartę eSIM na zwykłą kartę SIM w salonie Orange.

Kartę eSIM dodasz/wymienisz:

– w serwisie Mój Orange na stronie www.orange.pl/mojorange (w sekcji „Umowy, urządzenia i usługi dodatkowe”, przy karcie SIM wybierz polecenie „Wymień́ kartę̨”).

– w salonie Orange (kod QR do zeskanowania otrzymasz na maila)

– telefonicznie dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta pod numer 510100100.

Więcej na temat usługi przeczytasz na stronie operatora www.orange.pl/esim