fb-pages-2

FB PAGES MANAGER JUŻ NIE TYLKO NA WINDOWS PHONE. APLIKACJA WRESZCIE DOSTĘPNA NA WINDOWSA 8.1

Facebook i Windows Phone był od zawsze tematem do dyskusji i jeszcze do niedawna niewiele dobrych słów można było powiedzieć na temat tej „parki”, która średnio ze sobą chce współpracować. Facebooka jako oficjalnego klienta na system Windows Phone nadal nie ma i nie wiadomo czy kiedykolwiek się go doczekamy.

Microsoft i jego próby stworzenia aplikacji Facebook na Windows Phone

Microsoft próbuje ratować sytuację i wydaje swoją własną aplikację. Na początku był to program nawiązujący swoim wyglądem do kafelkowego charakteru systemu. Była to niestety aplikacja bardzo mało stabilna, wolna i wybrakowana. Po pewnym czasie Microsoft przestał trzymać się kurczowo swojego kafelkowego wyglądu w aplikacjach które tworzy i powstała całkiem odmieniona jej wersja. Było coraz lepiej ale nie idealnie. Dopiero od niedawna jedna z aktualizacji aplikacji Facebook Beta spowodowała że można wreszcie nazwać Facebooka pełnowartościową aplikacją. To czego brakowało mi najbardziej to działających powiadomień. Ta funkcja zaczęła działać całkiem niedawno. Wreszcie na kafelkach znajdziemy liczbę powiadomień. Co więcej – na kafelku możemy umieścić skrót do grupy który również będzie prawidłowo zliczał ilość powiadomień tylko dla tej konkretnej grupy. Na kafelku możemy umieścić również chat który bez problemu radzi sobie z powiadomieniami (nadal pozostaje dostępny chat domyślnie wbudowany w systemie). Jednym słowem – Facebook na Windows Phone zaczyna działać wreszcie tak jak powinien.

Powstają aplikacje do zarządzania stronami na Facebooku

Powstał Facebook na Windows Phone a razem z nim pojawiła się potrzeba aplikacji dzięki której będzie można zarządzać stronami na Facebooku. Trochę się tego pojawiło w sklepie Microsoft. Moim zdaniem najlepiej poradził sobie z tym zadaniem wydawca: ImaginationOverflow i wydał aplikację FB Pages Manager.

FB Pages Manager już dostępny na Windowsa 8.1

ImaginationOverflow poszedł dalej i wydał aplikację FB Pages Manager na system Windows 8.1. Jest ona dostępna już od kilku dni. To co widzimy na samym początku to przede wszystkim estetyczny wygląd dopasowany to kafelkowego systemu Windows 8.1.

To co zasługuje na pochwałę to wsparcie dla wielu języków które cały czas rośnie z racji otwartego programu tłumaczenia aplikacji przez społeczność internetową. Jednym ze wspieranych języków jest język polski.

FB Pages Manager pozwala umieszczać i zarządzać wpisami na stronach na Facebooku,, dodawać zdjęcia, odpowiedzieć na wiadomości prywatne, dodawać komentarze do postów lub odpowiedzi na komentarze użytkowników. Aplikacja posiada również opcję planowania postów oraz statystki strony.

Aplikacja umożliwia również edycję opisu i wyglądu strony na Facebooku. Aplikacja jest do ściągnięcia za darmo. W bezpłatnej wersji aplikacji będą wyświetlane reklamy ale można również zakupić kod odblokowania wszystkich funkcji aplikacji i usunięcie reklam. FB Pages Manager pobierzesz z linku dostępnego poniżej.

logo-fm-pagesfacebook-pages-qr