origin_9614990559

Mam telefon Lumia 520 i nie mogę wysyłać MMS-ów – Czytelnicy pytają część 1

Witam bardzo proszę o pomoc, bo oboje z mężem mamy telefony Nokia Lumia, 520 ale nie możemy wysyłać ani odbierać MMS, proszę krok po kroku opisać, co mamy zrobić, aby skonfigurować ten telefon.

To, o czym warto pamiętać na samym początku: aby prawidłowo działały MMS-y transmisja danych musi być włączona. Po wyłączeniu transmisji danych nie będzie można wysyłać i odbierać MMS-ów.

Jak wyłączyć/włączyć transmisję danych w telefonie Windows Phone można sprawdzić tutaj.

Po włączeniu transmisji danych trzeba jednak pamiętać, że telefon może się łączyć z internetem w tle (nawet bez naszej wiedzy). Jeśli w planie taryfowym nie mamy darmowego internetu lub dodatkowego pakietu internetowego to koszty mogą być spore.

Telefon z Windows Phone po włożeniu karty zazwyczaj sam pobiera wszystkie ustawienia i konfiguruje telefon tak, aby móc łączyć się z internetem i korzystać z MMS-ów. Szczegółowa konfiguracja dla poszczególnych operatorów tutaj.

Jeśli w Twoim telefonie jest włączona transmisja danych a nadal jest problem z MMS-ami to w pierwszej kolejności polecam pobrać i zainstalować aplikację Punkt Dostępu.

punkt_dostępu
Punkt dostępu – pobierz

Punkt dostępu - pobierz
Punkt dostępu – pobierz

Po jej zainstalowaniu wejdź w: ustawienia >> punkt dostępu. W tym miejscu, jeśli nie masz jakiegoś aktywnego punktu dostępowego możesz ręcznie dodać /plusikiem/ nowe ustawienia APN dla internetu i MMS-ów. Wybierasz opcję dodaj i wprowadzasz odpowiednie parametry w zależności od operatora. Zapisujesz ustawienia. Klikając w ten utworzony punkt powodujesz, że staje się on aktywny. Wygląda to tak jak poniżej.

wp_ss_20130929_0001

Po takich ustawieniach nie powinno być problemów z MMS-ami (oczywiście zakładając, że mamy cały czas włączoną transmisję danych).

photo credit: vernieman via photopin cc

 • niklot

  Nokia Lumia 630 co za gówno. Akomplikowane, idiotyczne badziewie.

 • niklot

  Co za pojebany smartfon. Nie mogę wysłać zdjęcia a każda komórka wysyła A ch…z takimi nowinkami

 • sdffffw

  beznadziejny ten smartfon, mój ojciec sobie kupił i nie ma takiej czynności, która nie byłaby problemem na nokii lumia

 • Kina

  a ja nie moge ustawic

 • Maj

  Mam lumie 520 i mimo ustawionego poprawnie punktu dostępu nie działa. internet śmiga normalnie.

 • malina

  Mam pytanko. telefon byl z t-mobile , karte mam play. wczesniej po zainstalowaniu punktu dostepu bylo wszystko super z mmsami, po aktualizacji znow jest brak mozliwosci, jak mam usunac ten punkt dostepu? i ewentualnie pobrac na nowo?

  • Jeśli jest tylko jeden /domyślny/ to jego nie da się usunąć ale można dodać nowy, Próbowałaś dodać nowy? Masz włączoną transmisję danych?

 • jarek

  nokia lumia 520….tez był z tym problem ale udało się i wszystko chodzi jak trzeba