Mam telefon Lumia 520 i nie mogę wysyłać MMS-ów – Czytelnicy pytają część 1

Witam bardzo proszę o pomoc, bo oboje z mężem mamy telefony Nokia Lumia, 520 ale nie możemy wysyłać ani odbierać MMS, proszę krok po kroku opisać, co mamy zrobić, aby skonfigurować ten telefon.

To, o czym warto pamiętać na samym początku: aby prawidłowo działały MMS-y transmisja danych musi być włączona. Po wyłączeniu transmisji danych nie będzie można wysyłać i odbierać MMS-ów.

Jak wyłączyć/włączyć transmisję danych w telefonie Windows Phone można sprawdzić tutaj.

Po włączeniu transmisji danych trzeba jednak pamiętać, że telefon może się łączyć z internetem w tle (nawet bez naszej wiedzy). Jeśli w planie taryfowym nie mamy darmowego internetu lub dodatkowego pakietu internetowego to koszty mogą być spore.

Telefon z Windows Phone po włożeniu karty zazwyczaj sam pobiera wszystkie ustawienia i konfiguruje telefon tak, aby móc łączyć się z internetem i korzystać z MMS-ów. Szczegółowa konfiguracja dla poszczególnych operatorów tutaj.

Jeśli w Twoim telefonie jest włączona transmisja danych a nadal jest problem z MMS-ami to w pierwszej kolejności polecam pobrać i zainstalować aplikację Punkt Dostępu.

punkt_dostępu
Punkt dostępu – pobierz
Punkt dostępu - pobierz
Punkt dostępu – pobierz

Po jej zainstalowaniu wejdź w: ustawienia >> punkt dostępu. W tym miejscu, jeśli nie masz jakiegoś aktywnego punktu dostępowego możesz ręcznie dodać /plusikiem/ nowe ustawienia APN dla internetu i MMS-ów. Wybierasz opcję dodaj i wprowadzasz odpowiednie parametry w zależności od operatora. Zapisujesz ustawienia. Klikając w ten utworzony punkt powodujesz, że staje się on aktywny. Wygląda to tak jak poniżej.

wp_ss_20130929_0001

Po takich ustawieniach nie powinno być problemów z MMS-ami (oczywiście zakładając, że mamy cały czas włączoną transmisję danych).

photo credit: vernieman via photopin cc