SkyDrive przestaje istnieć. Czy jego los podzielą również biurowe aplikacje webowe (Office Web Apps)?

SkyDrive przestaje istnieć. Czy jego los podzielą również biurowe aplikacje webowe (Office Web Apps)?

Jest już pewne, że wkrótce przestanie istnieć SkyDrive. Chmura Microsoftu z przyczyn prawnych musi zmienić nazwę. SkyDrive przestanie istnieć a zastąpi go OneDrive. Na szczęście dla nas użytkowników nic się nie zmieni (z wyjątkiem nazwy) – wszystkie funkcjonalności pozostaną te same.

Wszystko wskazuje na to, że to nie jedyne zmiany, które nas czekają. Jak twierdzi Mary Jo Foley (na łamach serwisu zdnet.com) rebrandingu mogą się również doczekać webowe aplikacje biurowe od Microsoftu.

Office Web Apps zmieni się w Office Online? Z informacji zdobytych przez Mary Jo Foley wynika, że taka zmiana może być bardzo prawdopodobna.

Jeśli plotki się potwierdzą to już wkrótce będziemy mogli korzystać z takich aplikacji webowych jak: Word Online, Excel Online, PowerPoint czy OneNote Online.

Po zmianie wyglądu aplikacja webowych od Microsoftu przyszedł czas na zmianę nazwy? Czas pokaże. Jeśli chodzi o mnie to zmiana jest jak najbardziej na plus. Dużo bardziej określa charakter aplikacji i aktualne trendy. Ja jestem „za”. A Wy?