Sony Xperia Z3 – soft reset, czyli tzw. miękki reset

Zdarza się, że telefon nie chce z nami współpracować, zawiesza się czy też mamy problem z jego uruchomieniem lub z uruchomieniem aplikacji, które są zainstalowane na naszym smartfonie. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności warto wykonać tzw. soft reset.

Aby to zrobić wciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk zasilania (power) oraz przycisk zwiększania głośności (volume up). Urządzenie zawibruje trzy razy. Zwolnij wtedy przycisk zasilania i przycisk zwiększania głośności. Urządzenie wyłączy się. Włączysz je w standardowy sposób, czyli przyciskiem power.

Sposób ten stosuje się w pierwszej kolejności przy utrudnieniach, o których wspomniałem powyżej. Jeśli on nie pomoże to może być konieczne wykonanie tzw. hard resetu, który jest już bardziej inwazyjny, ponieważ usuwa wszystkie dane zapisane w pamięci telefonu oraz dodatkowo przywraca system do stanu wyjściowego – trzeba skonfigurować telefon tak jak to robiliśmy natychmiast po jego zakupie.

  • Krzysztof Kessler

    Nagle wyłącza się dźwięk dzwonienia tylko działa wibracja.Po wyłączeniu i załączeniu wszystko wraca do normy.Dlaczego i jak temu zaradzić?

  • Andy

    Po wymianie systemu na 6.0 telefon przestał normalnie funkcjonować. Ciągle zawiesza się, restartuje według swoich potrzeb. Aparat zawiesza się praktycznie po każdym użyciu. KIBEL TOTALNY!!! NIGDY WIĘCEJ SONY!!!!