471235_69107547 (1)

Soft-reset/Hard-reset. Przywracanie ustawień fabrycznych. Poznaj swój telefon cz. 14 – Windows Phone

Windows Phone to szybki i stabilny system bez względu na to, na jakim urządzeniu z niego korzystamy. Ale nie ma rzeczy (tym bardziej osób) idealnych i nawet najlepszym zdarzają się gorsze dni i wtedy w przypadku telefonu jedynym wyjściem jest zresetowanie lub przywrócenie ustawień fabrycznych. Sprawdzimy jak to zrobić.

Aby wykonać soft-reset:

Wciskamy razem przyciski Vol Down + Power i trzymamy przez kilka sekund. Po chwili nasz telefon zresetuje się.

windows-phone-soft-reset
windows-phone-soft-reset

Aby wykonać hard-reset:

Wciskamy jednocześnie przyciski Vol Down + Power + Camera. Po kilku sekundach telefon zawibruje, puszczamy wtedy przycisk Power (środkowy), pozostałe dwa przyciski trzymamy jeszcze przez około 5 sekund.

windows-phone-hard-reset
windows-phone-hard-reset

Po tym nasz telefon uruchomi się z ustawieniami fabrycznymi. Dane zapisane w pamięci telefonu zostaną usunięte.

Źródło zdjęcia

 • Pingback: Nokia lumia 520()

 • Katarzyna Pytel

  Mam telefon lumia 920 i moim problemem jest to ze telefon dziala ale ekran jest szary w sumie to ekran wyglada jak wojna mrowek co moglo sie stac??

  • marta

   mam dokładnie ten am problem i dopiero przy trzecim razie zadziałał soft-reset

 • Sczęściarz

  @Falik – Telefony przy unknow bugu(praca na wyspie z tel.) resetowałem z 4x po 10 sec i dopiero za piątym reagowały, dzisiaj męczyłem się z 10 min. z Lumią 920 i nic, zero a dziwne, bo komputer ją widział. Z reguły po 2-3ch min. klikania soft resetu najzwyczajniej odpuszczam, bo jeśli po tym nie reaguje, sądze że już nic prócz hard resetu/rozładowania baterii nie pomoże.

 • MrBorucki

  Wpis niby stary, a jednak przydał się dzisiaj – uniknąłem ganiania po serwisach 😉

 • Fafik

  Perfect ! Telefon przy bluetooth bugu resetuje się soft resetem i trzyma się ok 10 sek, a nie jak podajesz przez 4-5 sek… trzeba trzymać aż do wibracji i sie resetuje 🙂