publikacja artykułów sponsorowanych

Czy fotele gamingowe są dobre dla pleców?

Gaming to popularne hobby, które wymaga jednak pewnych nakładów finansowych. Niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym, czy dopiero początkującym graczem, musisz zainwestować w odpowiedni sprzęt komputerowy oraz liczne akcesoria umożliwiające komfortową rozgrywkę. Producenci prześcigają się w wymyślaniu kolejnych udogodnień. I chociaż nie brakuje krytycznych opinii względem wielu gamingowych gadżetów, to nie ulega wątpliwości, że poza wydajnym komputerem potrzeba też odpowiedniego krzesła, które uprzyjemni wielogodzinne rozgrywki i zminimalizuje ryzyko dolegliwości bólowych.

Czym charakteryzuje się fotel gamingowy?

Na tak postawione pytanie wciąż wiele osób odpowie, że od zwykłych krzeseł biurowych odróżnia go wyłącznie efekciarski wygląd oraz wyższa cena. Takie opinie wygłaszać mogą jednak jedynie osoby, które nie miały do czynienia z takim produktem. Nowoczesne fotele gamingowe faktycznie przyciągają uwagę efektownym wyglądem, podkreślonym przez charakterystyczną kolorystykę, najczęściej zdominowaną przez czerń z dodatkiem akcentów w jaskrawej barwie. Prawdą jest także, że powielają część rozwiązań, które tak dobrze sprawdzają się w biurowych odpowiednikach, do których należy obrotowe siedzisko oraz podstawa z kółkami. To sprawia, że wiele czynności można wykonać bez wstawania z krzesła. Jednak fotele gamingowe oferują też wiele własnych patentów jak szersze możliwości regulacji czy odpowiednio wyprofilowane oparcie, doskonale podpierające całe plecy i głowę. Ułatwia to przyjęcie ergonomicznej postawy, a także zapewnia odpowiedni komfort podczas wielogodzinnego grania lub pracy przy biurku. Zgadza się, fotel gamingowy może służyć nie tylko graczom.

Co wpływa na to, że fotele gamingowe są dobre dla zdrowia?

Każdy producent foteli gamingowych obiecuje, że oferowane przez niego krzesła zapewniają maksymalną wygodę w trakcie długich rozgrywek oraz chronią przed wystąpieniem dolegliwości. Tak naprawdę nikt jednak nie rozlicza ich z tych obietnic, które czasem są jedynie chwytem marketingowym bez pokrycia. Dlatego, wybierając fotel gamingowy, warto dokładnie sprawdzić jego parametry. Im większe są możliwości regulacji, tym lepiej dla użytkownika. Aby móc w pełni cieszyć się komfortem i nie narażać na bóle pleców, należy upewnić się, czy dany model oferuje dostosowanie do własnych potrzeb kąta pochylenia oparcia i zagłówka, a także ustawienia podłokietników. Bardzo istotna okazuje się też regulacja wysokości, ponieważ podczas siedzenia na fotelu nogi powinno się mieć zgięte pod kątem prostym, jednocześnie opierając stopy o podłogę. Dobrze byłoby także zwrócić uwagę na to, czy oparcie jest odpowiednio wyprofilowane i posiada specjalne poduszki podpierające najbardziej newralgiczne odcinki kręgosłupa: lędźwiowy oraz szyjny. Oparcie najlepiej ustawić w pozycji lekko odchylonej do tytułu. Istotne jest przy tym, by podczas siedzenia plecy cały czas spoczywały na oparciu. Takie możliwości oferują produkty marki Kraken Chairs. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.