Emotikony Facebook

Nie ulega wątpliwości, że media społecznościowe znaczą obecnie bardzo dużo. Można powiedzieć, że media społecznościowe to sposób na kontaktowanie się ze światem.

Jeśli chodzi o temat tego tekstu, skupimy się na emotikonach. Niejednokrotnie dane było Ci usłyszeć o emotikonach, ale nie wiesz, o czym mowa? Po przeczytaniu tekstu wszystkiego się dowiesz.
Warto też dodać, że skupimy się na możliwościach gwarantowanych przez Facebooka.

Co to są emotikony?

Pora na definicję emotikonu – emotikonem określa się ideogram złożony z sekwencji znaków typograficznych. Celem emotikonu jest wyrażenie nastroju.
Koniecznie trzeba też podkreślić, że emotikony dzielą się na emotikony w wersji znakowej i obrazkowej.

Jeśli chodzi o emotikony w wersji obrazkowej, raczej wiadomo, co należy przez to rozumieć (najprostszy przykład – uśmiechnięta buźka). Co do emotikonów w wersji znakowej, sytuacja przedstawia się nieco inaczej (a w każdym razie można zaryzykować takie stwierdzenie).
Niemniej jednak wyjaśnienie jest dość proste – emotikony w wersji znakowej to zazwyczaj wyraz twarzy obrócony o 90° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Bardzo prawdopodobne, że emotikony w wersji znakowej są znane dosłownie wszystkim (można powiedzieć, że czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, co oznaczają poszczególne znaki).

Skąd wziąć emotikony na Facebooka?

Zastanawiasz się nad tym, co trzeba zrobić, żeby na Facebooku znalazły się emotikony? Jeśli tak, na pewno należy pamiętać o tym, co już zostało powiedziane – są dwie możliwości – wstawienie emotikonu do posta i stworzenie emotikonu w wersji znakowej.
Zadajesz sobie pytanie, które rozwiązanie jest lepsze? Co by nie mówić, kluczowe znaczenie mają własne oczekiwania. Niektórzy mogą też powiedzieć, że wybór nie ma najmniejszego znaczenia – w końcu po zaakceptowaniu emotikonki, emotikonka wyświetla się w wersji obrazkowej.

Skupmy się jeszcze na wstawieniu emotikonki – należy wyróżnić dwie możliwości – napisanie posta i napisanie wiadomości. Jeśli piszesz posta, sprawa jest bardzo prosta (po prawej stronie masz ikonkę sugerującą możliwość dodania emotikonki). Jeżeli piszesz wiadomość, w zasadzie można powiedzieć to samo. Dokładnie rzecz ujmując, pod spodem masz różne ikonki i jedna z tych ikonek dotyczy emotikonów.

Jak wstawić emotikony do posta?

Koniecznie trzeba też dodać, że emotikony mogą znajdować się w poście, jak i przy poście. Niewykluczone, że brzmi to dosyć dziwnie, ale za momencik sytuacja stanie się jasna.

Co do emotikonów znajdujących się w poście, raczej nie ma, o czym mówić.
Jeżeli zależy Ci na emotikonach znajdujących się przy poście, musisz wiedzieć, że Facebook pozwala na dzielenie się swoimi odczuciami. Najkrócej mówiąc, jeśli piszesz posta, pod spodem widzisz emotikonkę symbolizującą nastrój/aktywność.
Dokonanie wyboru to oczywiście nic trudnego.

Jak widzisz, o emotikonach można mówić bardzo długo. Ktoś może też powiedzieć, że emotikony nie są koniecznością, ale w pewnych sytuacjach jest coś takiego jak niepisany obowiązek.
Nienadążanie za postępem to w końcu nic przyjemnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.