Jak dzwonić przez Skype z iPhone?

Skype to aplikacja do prowadzenia rozmów wideo dostępna na iOS, Androida i komputery. Polecamy ten przewodnik każdemu, kto chciałby się dowiedzieć, jak prowadzić darmowe rozmowy z innymi użytkownikami Skype’a przez internet, a także dowiedzieć się, jak prowadzić darmowe lub tanie rozmowy telefoniczne w kraju i za granicą po niskich stawkach.

Czego będziesz potrzebować:

  • Połączenie z Internetem w ramach planu transmisji danych urządzenia lub stabilne połączenie Wi-Fi
  • Urządzenie iPhone
  • Karta kredytowa lub debetowa do doładowania konta Skype, aby móc korzystać ze Skype’a do wykonywania tanich rozmów na numery stacjonarne i komórkowe

Krok 1: Pobierz aplikację Skype

Aby zacząć używać Skype’a na swoim telefonie iPhone, musisz pobrać go z App Store.

Możesz znaleźć App Store, przechodząc do ekranu głównego swojego iPhone’a, jak pokazano poniżej.

Kliknij tę ikonę, aby otworzyć i znaleźć aplikacje. W polu wyszukiwania wpisz “Skype”, kliknij pierwszy wynik, a następnie kliknij “Pobierz”. Jeśli pojawi się monit – wpisz swój Apple ID lub hasło.

Po pobraniu Skype’a przycisk zmieni się na “Otwórz”. Kliknij go, aby uruchomić aplikację Skype.

Możesz też otworzyć aplikację Skype, klikając skrót do Skype’a na ekranie głównym.

Krok 2: Zaloguj się lub utwórz konto Skype

Jeśli masz już konto Microsoft lub zarejestrowane konto Skype: zaloguj się, używając nazwy Skype’a, lub kliknij “Zaloguj się za pomocą konta Microsoft”.

Jeśli nie masz żadnego z nich, będziesz musiał utworzyć konto.

Wypełnij wymagane informacje i wybierz Dalej.

Krok 3: Wyszukiwanie i dodawanie kontaktów do konta Skype

Teraz, gdy udało ci się zalogować do Skype’a, będziesz chciał dodać do swojego konta Skype’a przyjaciół i rodzinę, aby móc się z nimi kontaktować.

Możesz to zrobić na kilka sposobów:

Zsynchronizowanie książki adresowej z aplikacją Skype’a spowoduje automatyczne przeniesienie wszystkich osób znajdujących się w twoim telefonie, które mają konto w Skypie, do listy kontaktów w Skypie. Pamiętaj, że może to spowodować przeniesienie kontaktów, których nie chcesz mieć w Skypie.

  • Kliknij na Synchronizuj książkę adresową. Możesz również zaprosić do Skype’a osoby, które nie mają jeszcze założonego konta.
  • W polu wyszukiwania wpisz nazwisko, nazwę Skype’a lub e-mail. Wybierz znajomego z wyników wyszukiwania i kliknij na “Dodaj do kontaktów”. Wpisz krótką notatkę, aby się przedstawić, i kliknij przycisk “Wyślij”.

Krok 4: Poznawanie aplikacji

Kliknij na znak + w lewym górnym rogu ekranu.

Aby nawiązać nową rozmowę lub rozpocząć nowy czat, kliknij odpowiednie łącze. Jeśli chcesz założyć nową grupę w Skypie, kliknij “Nowa grupa”. Dzięki temu będziesz mógł rozmawiać przez Skype’a z więcej niż jedną osobą. Jest to świetne rozwiązanie dla członków rodziny, którzy mogą utrzymywać kontakt, kiedy mieszkają za granicą!

Krok 5: Doładowanie konta Skype, aby rozpocząć wykonywanie połączeń międzynarodowych i krajowych za pomocą aplikacji Skype

iPhone Skype

Aby móc prowadzić rozmowy przez Skype’a z telefonami (komórkowymi i stacjonarnymi), musisz dodać do swojego konta środki na koncie Skype’a. Doładowanie konta Skype’a jest opcją płatną. Doładowanie konta Skype jest dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz wykonać kilka połączeń i chcesz płacić tylko za to, co wykorzystasz.

Aby doładować swoje konto, kliknij na swoje zdjęcie profilowe.

Teraz przejdź do ustawień Skype’a, klikając koło zębate w prawym górnym rogu ekranu.

Kliknij opcję Doładowanie konta Skype i abonamenty i dodaj odpowiednią kwotę doładowania. Będziesz musiał mieć przy sobie dane swojej karty debetowej.

W tym przykładzie to konto Skype’a ma aktywny abonament, o który możesz się również ubiegać za pośrednictwem Skype’a. Abonamenty to miesięczne plany taryfowe, które pozwalają ci wykonywać nielimitowane rozmowy lub rozmowy o stałej liczbie minut z numerami stacjonarnymi (i komórkowymi, jeśli dotyczy). Abonament jest dobrym rozwiązaniem, jeśli wykonujesz dużo połączeń. Wszystkie abonamenty są automatycznie odnawiane, oferują oszczędności w porównaniu z naszymi standardowymi stawkami i możesz je w każdej chwili anulować.

Krok 6: Nawiązanie połączenia między użytkownikami Skype’a

Są dwa sposoby na nawiązanie rozmowy między użytkownikami Skype’a:

  • Kliknij na znak + i kliknij na Nowa rozmowa
  • Kliknij słuchawkę w prawej górnej części ekranu. Spowoduje to wyświetlenie listy ostatnich połączeń, która będzie zawierać rozmowy między użytkownikami Skype’a i rozmowy między użytkownikami Skype’a a telefonem stacjonarnym lub komórkowym.

Aby nawiązać połączenie z numerem telefonu stacjonarnego lub komórkowego, kliknij na “Użyj klawiatury numerycznej” i wprowadź numer, pod który chcesz zadzwonić.

Nie zapomnij o numerze kierunkowym! Możesz go zmienić, klikając w rozwijane menu kraju. Po zakończeniu rozmowy kliknij przycisk “Połącz” i rozpocznij rozmowę! Po zakończeniu rozmowy rozłącz się. Twój kredyt w Skype zostanie odpowiednio dostosowany.

Aby nawiązać rozmowę między użytkownikami Skype’a, kliknij ponownie znak +, a następnie kliknij Nowa rozmowa. Możesz zobaczyć, kto jest teraz aktywny i online, lub wyszukać kontakt na liście Skype’a. Kliknij jego nazwę w Skypie, a następnie kliknij przycisk Połącz.

Krok 7: Rozpoczynanie czatu

Skype IM lub Skype chat umożliwia bezpłatne wysyłanie wiadomości do kontaktów w Skype.

Aby rozpocząć nowy czat, kliknij na znak + i kliknij na Nowy czat.

Następnie kliknij kontakt na swojej liście, który jest online. Możesz wpisać tekst w polu wiadomości i wysłać emoji, obrazek lub załącznik.

Krok 8: Zmień ustawienia powiadomień

Skype będzie wysyłał do ciebie powiadomienie lub wyskakujące okienko za każdym razem, gdy na twoim koncie Skype pojawi się jakaś aktywność, np. nieodebrane połączenia, wiadomości Skype IM czy prośby o znajomych. Możesz włączyć te powiadomienia lub wyłączyć ich wyświetlanie w formie wyskakującego powiadomienia na swoim urządzeniu.

Na ekranie głównym stuknij Ustawienia, czyli ikonę koła zębatego, a następnie przewiń w dół do Powiadomień.

Możesz zmienić powiadomienia o czacie, powiadomienia w aplikacji, dźwięki i wyróżnienia Skype’a, przełączając białe przyciski na ekranie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.