Jak korzystać z aplikacji mobilnej Gmail?

Gmail to jeden z najpopularniejszych dostawców poczty elektronicznej online. Jeśli masz konto Gmail, skonfigurowanie go w telefonie komórkowym ułatwi Ci czytanie i odpowiadanie na wiadomości w dowolnym momencie bez konieczności siadania przed komputerem. Konfiguracja w telefonie jest bardzo prosta, a kiedy już będziesz miał dostęp do konta Gmail w telefonie, pokochasz wygodę sprawdzania poczty.

Aby skorzystać z aplikacji Gmail na smartfonie, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Krok 1: Zakładanie konta Gmail

Najpierw musisz podać dane swojego konta e-mail. Potrzebny będzie Twój adres e-mail, np. ImieNazwisko@gmail.com, oraz hasło. Jeśli nie masz konta Gmail, musisz je założyć. Wejdź na stronę internetową www.gmail.com. Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie i zanotuj swoje hasło. Zalecamy, aby hasło było trudne do odgadnięcia, zawierało litery, cyfry i symbole.

Jeśli masz już konto e-mail, ale zapomniałeś hasła, wyloguj się ze swojego konta e-mail i kliknij “Nie pamiętasz hasła?”. Zostaniesz poproszony o utworzenie nowego hasła. Zanotuj je, zanim przystąpisz do instalacji aplikacji pocztowej.

Krok 2: Otwórz aplikację Gmail na swoim urządzeniu mobilnym

Na swoim telefonie iPhone przejdź do sklepu z aplikacjami i wyszukaj hasło “Gmail”. Po znalezieniu aplikacji pobierz ją, a następnie wprowadź dane logowania do Gmaila, aby rozpocząć pracę.

W przypadku systemu Android może się okazać, że aplikacja Gmail jest już domyślnie zainstalowana. Jeśli nie, przejdź do sklepu z aplikacjami i wyszukaj “Gmail”. Gdy już ją znajdziesz, pobierz ją, a następnie wprowadź dane logowania do Gmaila, aby móc korzystać z aplikacji.

Krok 3: Otwieranie i pisanie wiadomości e-mail w aplikacji Gmail

Aplikacja Gmail pokaże Ci skrzynkę odbiorczą uporządkowaną według najnowszych wiadomości. Aby otworzyć wiadomość e-mail w aplikacji, po prostu stuknij w nią.

Jeśli chcesz napisać wiadomość, stuknij w ikonę ołówka w prawym dolnym rogu ekranu. Wpisz adresy odbiorców w odpowiednie pola. Stuknij w temat, aby wpisać nazwę wiadomości, a następnie stuknij w główne pole, aby rozpocząć pisanie wiadomości. Kiedy skończysz, stuknij “Wyślij” na górze ekranu.

Jeśli chcesz odpowiedzieć na wiadomość, stuknij ikonę “Odpowiedz” na dole wiadomości. Możesz również wybrać opcję “Odpowiedz wszystkim”, jeśli chcesz wysłać wiadomość do wszystkich uczestników rozmowy, lub “Przekaż” wiadomość na inny adres.

Krok 4: Tworzenie folderów

Po zalogowaniu się do Gmaila aplikacja przeniesie Cię prosto do skrzynki odbiorczej. Jeśli chcesz przejść do któregoś z pozostałych folderów na Androidzie, stuknij w trzy linie w lewym górnym rogu ekranu. W ten sposób zostanie wyświetlona lista folderów, które już posiadasz, a Ty musisz tylko stuknąć w ten, który chcesz przeczytać, aby przejść do niego.

Na iPhonie przewiń ekran “Skrzynki pocztowe” do “Konta”. Stuknij w konto z podfolderami, do których chcesz mieć dostęp. Stuknij w wybrany folder, aby wyświetlić wszystkie znajdujące się w nim wiadomości.

Niestety, aplikacja Gmail nie pozwala na tworzenie nowych folderów w systemie Android, więc jeśli potrzebujesz nowego folderu, musisz użyć przeglądarki internetowej w telefonie, aby uzyskać dostęp do konta Gmail, utworzyć tam folder, który zostanie powielony w aplikacji.

Aby utworzyć nowy folder za pośrednictwem strony internetowej, przejdź do listy etykiet po lewej stronie ekranu i przewiń na dół listy do opcji “Utwórz nową etykietę”. Kliknij na nią i wpisz nazwę etykiety, którą chcesz utworzyć. Po zakończeniu kliknij “Utwórz”.

Na iPhonie łatwiej jest tworzyć foldery. Stuknij w ikonę z trzema liniami, aby przejść do menu. Stuknij w “Utwórz nowy” w sekcji Etykiety. Wpisz nazwę etykiety, a po zakończeniu stuknij w ‘Gotowe’.

Aby dodać etykietę do wiadomości e-mail w celu przeniesienia jej do określonego folderu, otwórz wiadomość, a następnie w prawym górnym rogu ekranu stuknij w trzy kropki. Stuknij w “Zmień etykiety”, a następnie wybierz odpowiednie etykiety. Kiedy będziesz zadowolony ze swojego wyboru, stuknij w “OK”.

Krok 5: Wyszukiwanie wiadomości e-mail

Jak korzystać z gmail

Jeśli chcesz przeszukać swoją pocztę, dotknij ikony szkła powiększającego w prawym górnym rogu ekranu. Wpisz termin, którego chcesz szukać. Gmail zasugeruje Ci terminy, więc jeśli chcesz, możesz automatycznie uzupełnić sugestię, stukając w nią. Po wpisaniu terminu stuknij “Szukaj”. Zostaną wyświetlone wszystkie wiadomości zawierające ten termin, z wyjątkiem wiadomości w Spamie i Koszu.

Teraz możesz zainstalować i używać aplikacji Gmail na swoim smartfonie. Możesz wysyłać i odbierać wiadomości, a także porządkować je w folderach i wyszukiwać konkretne wiadomości.

Kiedy już opanujesz korzystanie z Gmaila na swoim telefonie, być może zechcesz rozszerzyć zakres sposobów utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi i rodziną. Możesz zainstalować aplikację WhatsApp, aby wysyłać wiadomości, wiadomości grupowe, zdjęcia itp. Dla lepszej komunikacji możesz używać wiadomości wideo i FaceTime.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.