Jak kupić NFT?

Możesz kupować, sprzedawać, handlować i tworzyć NFT z internetowych giełd lub rynków. Twórca lub obecny właściciel może wybrać konkretną cenę. Może też odbyć się aukcja, w której będziesz musiał wylicytować NFT.

  • Fundacja: Marketplace tworzony przez społeczność, który wymaga, aby twórcy zostali zaproszeni przez innych twórców, którzy są już częścią platformy.
  • Nifty Gateway: Rynek skoncentrowany na sztuce, który współpracuje z wielkimi markami, sportowcami i twórcami.
  • OpenSea: Jeden z pierwszych i największych rynków, na których można znaleźć NFT dla szerokiego zakresu przedmiotów kolekcjonerskich.
  • Rarible: Oferuje szereg NFT z naciskiem na sztukę. Wykorzystuje swój własny token RARI do nagradzania członków.
  • SuperRare: Rynek, który skupia się na kuratorowaniu i oferowaniu sztuki cyfrowej.

Proces rejestracji może się różnić w zależności od rynku. Ogólnie rzecz biorąc, kupisz NFT za pomocą kryptowaluty, takiej jak eter (rodzima kryptowaluta Ethereum), chociaż cena może być również podana w dolarach. W zależności od rynku, mogą istnieć różne opłaty związane z każdą transakcją.

Wynik końcowy

Chociaż w przyszłości może istnieć wiele praktycznych zastosowań NFT, są one przede wszystkim wykorzystywane w przypadku sztuki cyfrowej już dziś.

“Dla twórców, NFT tworzą bezproblemowy sposób na sprzedaż sztuki cyfrowej, która może nie mieć zbyt wiele rynku. Dodatkowo, istnieją sposoby, dzięki którym twórcy mogą otrzymywać opłaty za każdą kolejną sprzedaż sztuki” – mówi Ceesay. “Po drugiej stronie, kolekcjonerzy są w stanie spekulować na sztuce cyfrowej, a także mieć prawa do chwalenia się rzadkimi przedmiotami kolekcjonerskimi na łańcuchu”.

Jeśli rozważasz zakup NFT jako inwestycji, wiedz, że nie ma gwarancji, że jego wartość wzrośnie. Podczas gdy niektóre NFT sprzedają się za tysiące lub miliony dolarów, inne mogą pozostać lub stać się bezwartościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.