Jak odblokować kogoś na Instagramie?

Po zablokowaniu kogoś na Instagramie, może być trudno przywrócić go z powrotem na swój kanał. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, jak odblokować kogoś na Instagramie, aby uzyskać je z powrotem.

Wszyscy byliśmy tam wcześniej; może naprawiłeś starą przyjaźń i chcesz odzyskać dostęp do swoich zdjęć na Instagramie, a może po prostu poślizgnąłeś się i przypadkowo kliknąłeś przycisk “blokada” na Instagramie. Tak czy inaczej, chcesz to odwrócić. Nie ma powodu do zmartwień. W tym artykule pokażemy Ci, jak odblokować kogoś na Instagramie.

Możliwości odblokowań

 • Możesz odblokować ludzi na Instagramie zarówno poprzez ich profil, jak i listę “zablokowanych kont”.
 • Możesz odblokować ludzi na Instagramie na dowolnym komputerze, iPhonie lub urządzeniu z Androidem.
 • Blokowanie użytkowników powstrzymuje ich przed oglądaniem Twoich postów, historii, zwolenników, osób, które śledzisz i nie tylko.
 • Zanim przejdziemy do odblokowywania ludzi na aplikacji Instagram, musisz się upewnić, że możesz z niej korzystać. Nasze artykuły o tym, jak obejść geoblocking, Jak odblokować Instagram w innych krajach lub jak korzystać z Instagrama w szkołach pomogą Ci obejść wszelkie blokady.

Krok po kroku: Jak odblokować kogoś na Instagramie

Istnieją dwa sposoby, aby odblokować kogoś na Instagramie; obie metody są łatwe w użyciu i mają swoje własne korzyści. Pierwszym z nich jest przejście przez listę “zablokowanych kont” – dzięki temu możesz odblokować wiele osób naraz. Drugi idzie bezpośrednio przez ich profil – więc jesteś pewien, kto jesteś odblokowania.

Jak zobaczyć listę zablokowanych kont na Instagramie?

Kiedy blokujesz kogoś na Instagramie, dodaje go do listy “zablokowanych kont” wewnątrz ustawień. Możesz zobaczyć osoby, które zablokowałeś, a nawet odblokować je z tej listy, chociaż powinieneś uważać, aby przypadkowo nie wybrać niewłaściwego konta.

 • Otwórz menu ustawień
  Kliknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu strony swojego profilu, a następnie wybierz “ustawienia” w dolnej części menu.
 • Przejdź do ustawień prywatności
  Stuknij w “prywatność” – przycisk obok ikony kłódki – aby otworzyć ustawienia dotyczące tego, kto może oglądać Twój profil.
 • Wybierz “Zablokowane konta”.
  Na stronie “prywatność”, dotknij “zablokowane konta”, aby wyświetlić profile, które wcześniej zablokowałeś.
 • Naciśnij przycisk “Odblokuj”.
  Jeśli chcesz kogoś odblokować, dotknij przycisku “Odblokuj” obok nazwy jego konta.
 • Potwierdź, że chcesz go odblokować
  Stuknij “Odblokuj” w oknie potwierdzenia, aby dać tej osobie dostęp do swojego konta.

Jak odblokować kogoś przez jego profil na Instagramie

Możesz również odblokować kogoś, przechodząc bezpośrednio na jego konto. To pozwala sprawdzić, czy nie odblokowujesz niewłaściwego konta i pozwala śledzić je natychmiast po tym, jeśli tak się stało. Jednakże, zajmie to trochę czasu, aby odblokować wiele osób w ten sposób.

 • Stuknij “Odblokuj” na ich stronie profilu
  Przejdź do strony profilu osoby, którą chcesz odblokować i naciśnij przycisk “Odblokuj”.
 • Potwierdź, że chcesz ją odblokować
  Stuknij “Odblokuj” w oknie potwierdzenia, aby dać im dostęp do Twojego konta.

Jak odblokować kogoś, kto zablokował Cię na Instagramie

Zazwyczaj, aby kogoś zablokować lub odblokować, musisz mieć dostęp do jego profilu. Jednak nie możesz tego zrobić, jeśli zablokowali Cię lub usunęli swoje konto na Instagramie (mamy też przewodnik, jak usunąć Facebooka). Na szczęście nadal istnieje sposób, aby zablokować lub odblokować je bez tego dostępu.

Aby je odblokować, wystarczy użyć pierwszej metody, aby zobaczyć swoją listę “zablokowanych kont” i odblokować je tam. Jednakże, jeśli chcesz je zablokować, będziesz musiał przejść do swoich bezpośrednich wiadomości Instagram i zablokować je tam.

Końcowe przemyślenia

Niezależnie od tego, dlaczego trzeba było to zrobić w pierwszej kolejności, teraz wiesz, jak odblokować kogoś na Instagramie, nawet jeśli zablokował cię pierwszy. Ten użytkownik będzie teraz w stanie znaleźć Cię za pomocą paska wyszukiwania, wysłać Ci bezpośrednią wiadomość i zobaczyć swoje posty i historie. Jednak, abyś mógł zrobić to samo, będzie musiał Cię najpierw odblokować.

Jeśli używasz Instagrama regularnie, możesz również rozważyć utworzenie kopii zapasowej zdjęć w chmurze. Chociaż można to zrobić ręcznie, można również skonfigurować przepis IFTTT, aby zachować je wszystkie bezpieczne automatycznie.

Czy próbowałeś odblokować kogoś na Instagramie? Czy użyłeś jednej z tych metod? Daj nam znać swoje myśli w sekcji komentarzy poniżej. Dzięki za przeczytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.