Jak uruchomić aplikację Skype w Windows 10

Skype (który jest teraz własnością Microsoftu) jest dostępny w systemie Windows 10 jako aplikacja wbudowana. Aby ją skonfigurować, wystarczy zalogować się na swoje konto Microsoft, kliknąć ikonę w menu Start i podać wszystkie informacje, o które zostaniesz poproszony.

Jeśli nie jesteś zalogowany na koncie Microsoft, możesz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie po kliknięciu ikony Skype’a i użyć istniejącego konta Skype’a lub Microsoft do zalogowania się albo utworzyć nowe konto Skype’a.

Czego będziesz potrzebować:

  • Komputer z systemem Windows 10 i szerokopasmowym połączeniem internetowym (połączenie dial-up jest zbyt wolne dla Skype’a)
  • Głośniki i mikrofon, aby korzystać ze Skype’a i prowadzić rozmowy Skype-to-Skype i Skype-to-telefon
  • Kamera internetowa, jeśli chcesz prowadzić rozmowy wideo

Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby użyć Skype’a

Krok 1: Uruchomienie aplikacji

Aby uruchomić Skype’a dla Windows 10, wybierz menu Start. Znajduje się ono w lewym dolnym rogu ekranu. Możesz też przewinąć listę A-Z i znaleźć tam Skype’a lub wyszukać go za pomocą paska wyszukiwania Cortany.

Jeśli masz włączony mikrofon w swoim komputerze, możesz używać Cortany, wydając jej polecenie głosowe. Kliknij w polu wyszukiwania Cortany, wybierz ikonę mikrofonu i powiedz Cortanie, żeby “uruchomiła Skype’a”. Skrótem jest Windows + Q na klawiaturze, co pozwala mówić bezpośrednio do Cortany.

Aby ułatwić sobie dostęp, możesz przypiąć Skype’a do Startu lub przypiąć aplikację do paska zadań.

  • Aby przypiąć aplikację do startu: Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację i wybierz Przypnij do startu.
  • Aby przypiąć Skype’a do paska zadań: Naciśnij i przytrzymaj (lub kliknij prawym przyciskiem myszy) aplikację, a następnie wybierz Więcej > Przypnij do paska zadań.

Krok 2: Pierwsze uruchomienie Skype’a

Przy pierwszym uruchomieniu Skype’a zostaniesz poproszony o wyrażenie zgody na dostęp do mikrofonu i kamery. Zablokowanie tego dostępu uniemożliwi ci prowadzenie wideorozmów i wykonywanie połączeń głosowych. Zalecamy kliknięcie “Zezwalaj”, aby w pełni wykorzystać zalety korzystania ze Skype’a.

Jeśli używasz już Skype’a, możesz połączyć swoje konto Microsoft z istniejącym kontem Skype. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem Skype’a, będziesz miał możliwość dołączenia. Aby dołączyć, musisz mieć ważny adres e-mail.

Krok 3: Zakończenie konfiguracji

skype na windows 10

Po uruchomieniu aplikacji Skype będziesz miał także możliwość połączenia się z książką adresową i zweryfikowania numeru telefonu komórkowego.

Aby zweryfikować swój numer, będziesz potrzebował numeru telefonu komórkowego. Możesz to zrobić po uruchomieniu aplikacji Skype lub wybrać opcję późniejszą.

Krok 4: Wylogowanie z aplikacji Skype

Aby się wylogować, kliknij na swoje zdjęcie profilowe. Pojawi się okno, w którym przewiń w dół i wybierz Wyloguj się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.