Jak włączyć MMS na telefonie iPhone?

Oprócz korzystania z iMessage firmy Apple oraz innych aplikacji i protokołów do czatowania, możesz także polegać na MMS-ach przy wysyłaniu plików multimedialnych, takich jak zdjęcia, filmy i podobne. Aby ta funkcja działała, musisz ją włączyć, dzięki czemu możesz polegać na swoim operatorze komórkowym przy wysyłaniu i odbieraniu multimediów. Mając to na uwadze, porozmawiajmy o tym, jak włączyć wiadomości MMS na iPhone’a.

Jak włączyć przesyłanie wiadomości MMS w telefonie iPhone?

Aby włączyć wiadomości MMS na iPhone, musisz zanurkować w aplikacji Ustawienia. Wystarczy przejść przez następujące kroki.

  1. Przejdź do aplikacji Ustawienia w telefonie iPhone.
  2. Następnie przewiń w dół i stuknij w “Wiadomości”.
  3. Poszukaj sekcji zatytułowanej “SMS/MMS”.
  4. Aby włączyć MMS, przesuń przełącznik po prawej stronie ‘MMS Messaging’.
  5. Gdy przełącznik stanie się zielony, MMS zacznie działać na Twoim iPhonie.

W zależności od preferencji, można użyć iMessage do uzupełnienia wiadomości MMS. Pamiętaj jednak, że iMessage działa tylko między urządzeniami wyprodukowanymi przez Apple. Za pomocą tego protokołu można wysyłać niemal wszystkie rodzaje multimediów, a także łącza, notatki i inne materiały.

iMessage i MMS jednocześnie

Jeśli włączysz zarówno usługę iMessage, jak i MMS, telefon będzie korzystał z usługi iMessage przede wszystkim wtedy, gdy będzie ona dostępna. Jako opcję zapasową będziesz mieć do dyspozycji MMS-y. Jeśli jednak nie chcesz w ogóle używać iMessage, możesz je całkowicie wyłączyć, zmuszając iPhone’a do korzystania wyłącznie z MMS-ów.

To byłoby wszystko, jak włączyć wiadomości MMS na telefonie iPhone 13. Jeśli masz jakieś pytania, upewnij się, aby umieścić je za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej. Dzięki za przeczytanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.