Jak wyłączyć aktualizacje Windows 10?

Jedną z kontrowersyjnych cech Windows 10 jest nowy sposób, w jaki system operacyjny obsługuje aktualizacje. Aktualizacje zbiorcze są instalowane automatycznie, gdy Windows zdecyduje się to zrobić. Może to być niezwykle frustrujące dla użytkowników Windows 10, ponieważ często są oni zmuszeni do ponownego uruchomienia maszyny w nieodpowiednim momencie.

Zanim przejdziesz dalej, pamiętaj, że niektóre z automatycznych aktualizacji będą aktualizacjami bezpieczeństwa lub ważnymi poprawkami stabilności, które będziesz chciał mieć zainstalowane w systemie. Należy o tym pamiętać, jeśli zdecydujesz się na wyłączenie automatycznych aktualizacji na dłuższy okres czasu.

Jedną z opcji, której nie będziemy analizować dogłębnie, jest dokonanie zmian w rejestrze systemu operacyjnego Windows w celu wyłączenia automatycznych aktualizacji. Jest to niebezpieczna procedura i powinna być wykonywana tylko przez doświadczonych użytkowników, którzy wykonali pełną kopię zapasową swojego komputera przed próbą wprowadzenia zmian w rejestrze. Błędy podczas tego procesu mogą mieć poważne negatywne skutki dla komputera i jego wydajności.

Wyłącz usługę Windows Update

Usługa Windows Update jest w zasadzie tylko kolejną usługą systemu Windows i można ją wyłączyć w podobny sposób jak inne usługi.

Wykonaj poniższe kroki, aby zatrzymać aktualizacje systemu Windows 10:

Włącz polecenie Uruchom (Win + R). Wpisz “services.msc” i naciśnij Enter.

windows 10 - wyłączanie aktualizacji

Wybierz usługę Windows Update z listy Usługi

windows update

Kliknij na zakładkę “Ogólne” i zmień “Typ uruchamiania” na “Wyłączony”.

restart windows

Uruchom ponownie maszynę.

Jeśli chcesz ponownie włączyć automatyczne aktualizacje, wystarczy wykonać tę samą procedurę, z wyjątkiem wybrania opcji “Automatic” przy wyborze “Startup Type“.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.