Jak wyłączyć Windows Defender?

Wyłącz Windows Defender, wykonując poniższe kroki:

  • Przejdź do paska wyszukiwania menu Start, wpisz “windows security,” i wybierz Najlepsze dopasowanie.
  • Wybierz opcję Wirusy i zagrożenia > Zarządzaj ustawieniami.
  • Wyłącz przełącznik w sekcji Ochrona w czasie rzeczywistym.
  • Kliknij przycisk Tak na monit, a Microsoft Defender zostanie wyłączony dla Ciebie.

Chcesz wyłączyć program Microsoft Defender na swoim komputerze? Nie przejmuj się, ponieważ mamy wszystko pod kontrolą.

Zasadniczo istnieją dwa sposoby wyłączenia programu Microsoft Defender na komputerze; można to zrobić tymczasowo lub na stałe, a my omówiliśmy tutaj obie te metody.

Przejdźmy więc do rzeczy.

Dlaczego warto wyłączyć program Microsoft Defender?

Windows Defender, obecnie przemianowany na Microsoft Defender, to wbudowany program antywirusowy, którego zadaniem jest ochrona komputera przed atakami złośliwego oprogramowania. Ale tak dobry jak program zabezpieczający, aplikacja nie jest pozbawiona wad.

W świetle tego, wyłączenie Microsoft Defender wydaje się przydatną opcją dla wielu osób. Jednak zanim przejdziemy do wyłączania Defendera od razu, ważne jest, abyśmy najpierw upewnili się, czy jest to naprawdę bezpieczne dla Ciebie.

Oto kilka powodów, dla których warto wyłączyć Defendera:

Jeśli chciałbyś zainstalować dowolnego antywirusa innej firmy, powiedzmy Kaspersky lub Avast, to utrzymywanie włączonego Windows Defendera nie będzie działało na twoją korzyść. Często antywirus sam wysyła wyskakujące okienko z prośbą o wyłączenie Defendera, w przeciwnym razie nie uzyskasz żadnej normalnej funkcjonalności z nowego oprogramowania.
Microsoft Defender jest niesławny za blokowanie aplikacji, które uważa za niebezpieczne; wyłączenie Defendera może pomóc w takich przypadkach. Jeśli koniecznie musisz uruchomić aplikację, z którą Defender ma problemy, i jesteś pewien, że jest bezpieczna, możesz wyłączyć Defendera.
Jeśli używasz już profesjonalnego programu antywirusowego, nie ma sensu utrzymywać Microsoft Defendera, ponieważ będzie on powodował tylko niepotrzebne błędy i niepoważnie pożerał zasoby komputera.
Tak więc są to niektóre z powodów, które powyżej sprawiają, że wyłączenie Defendera przydatna propozycja.

Zanim pójdziesz do przodu i wyłączyć aplikację, jednak istotne jest, aby pamiętać, że należy zainstalować alternatywny antywirus przed. W przeciwnym razie będzie to tylko przepis na katastrofę, pozostawiając komputer podatny na zagrożenia z zewnątrz.

Na szczęście, dla tak popularnego systemu operacyjnego jak Windows, nie brakuje rozwiązań antywirusowych, takich jak Kaspersky, AVG, Norton itp. Wybierz antywirusa, zainstaluj go, a dopiero potem powinieneś myśleć o wyłączeniu Defendera.

Jak wyłączyć Windows Defender w Windows 10 lub Windows 11?

Chociaż możesz wyłączyć Defendera na stałe, w niektórych przypadkach możesz po prostu chcieć go wypróbować przez jakiś czas i zobaczyć, jak to będzie. W Windows 11 możesz to zrobić bez wysiłku, więc wykonaj poniższe kroki w tym celu:

  • Aby rozpocząć, przejdź do paska wyszukiwania menu Start, wpisz “windows security,” i wybierz Najlepsze dopasowanie.
  • Kliknij na ochronę przed wirusami i zagrożeniami.
  • Stamtąd kliknij opcję Zarządzaj ustawieniami w obszarze Ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami.
  • Wyłącz przełącznik w obszarze Ochrona w czasie rzeczywistym.
  • Kliknij przycisk Tak na monit, a Microsoft Defender zostanie wyłączony dla Ciebie.

Spowoduje to wyłączenie programu Windows Defender z komputera na określony czas.

Jak wyłączyć program Windows Defender na stałe?

Ale jeśli szukasz jednorazowego rozwiązania, to powyższa metoda może nie wystarczyć. W tym celu należy skorzystać z Edytora rejestru. Jest to kolejne darmowe narzędzie firmy Microsoft. Edytor rejestru jest hierarchiczną bazą danych, w której zapisywane są wszystkie niskopoziomowe ustawienia systemu operacyjnego. Rejestruje informacje i ustawienia oprogramowania, preferencje użytkownika, a nawet konfigurację systemów operacyjnych.

Co ciekawe, można go również wykorzystać do wyłączenia Defendera Windows na stałe, poprzez modyfikację ustawień rejestru związanych z Defenderem. Oto jak:

Po pierwsze, musimy wyłączyć “Tamper Protection” z aplikacji Security protection, która jest funkcją w Microsoft Defender, która zapobiega użytkownikom lub złośliwemu oprogramowaniu z manipulowania ustawieniami Windows Defender.

Po wyłączeniu go, otwórz Edytor rejestru, naciskając klawisze Windows + R, aby otworzyć okno dialogowe Uruchom, wpisz “regedit.msc” i naciśnij Enter.

Po uruchomieniu Edytora rejestru wpisz następującą ścieżkę w pasku adresu i naciśnij Enter:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender
Uruchom plik “DisableAntiSpyware”, ustaw wartość Value na 1 i naciśnij Enter.

Jeśli w twoim przypadku nie ma pliku DWORD, kliknij prawym przyciskiem myszy folder ‘Windows Defender’ w lewym panelu nawigacyjnym, wybierz ‘Nowy’, a następnie kliknij na ‘Wartość DWORD (32-bit)’.

Z tego miejsca zmień nazwę nowego wpisu na ‘DisableAntiSpyware’.

Teraz otwórz nowo utworzony wpis i ustaw jego wartość na 1, jak zrobiono powyżej. To wyłączy twój Windows Defender. Aby zakończyć zmiany, wszystko co musisz zrobić, to wykonać szybki restart systemu.

Aby włączyć ochronę, po prostu usuń klucz rejestru ‘DisableAntiSpyware’, lub ustaw jego wartość z powrotem na 0.

Wszystko o wyłączaniu Windows Defender

To były najlepsze metody, które możesz zastosować, aby wyłączyć Windows Defender na swoim komputerze. Aby powtórzyć to, co powiedzieliśmy powyżej, Defender Windows jest użytecznym narzędziem, które pomaga chronić przed natrętnym złośliwym oprogramowaniem, ale czasami może sprawić, że dostępność będzie nieco ograniczona. W takich przypadkach wyłączenie Defendera może być prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.