Jak wzmocnić sygnał WiFi?

Wybierz dobre miejsce dla routera

Nie wszystkie miejsca są jednakowo odpowiednie dla routera. Na początek, chcesz uniknąć umieszczania routera w pobliżu przedmiotów metalowych i urządzeń, które emitują fale elektromagnetyczne. Metal to największy zakłócacz sygnału WiFi, a jego obecność w pobliżu routera WiFi może łatwo stworzyć dużą martwą strefę.

Inne materiały, w tym szkło, drewno, tworzywa sztuczne, pianka i karton, mogą również zakłócać sygnał WiFi. Należy pamiętać, że wiele budynków używa metalowych kołków do montażu płyt wiórowych, i umieszczenie routera w pobliżu nich to zły pomysł.

Ściśle mówiąc, wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego emitują fale elektromagnetyczne do pewnego stopnia, nawet żarówki fluorescencyjne, wyłączniki automatyczne i elektryczne maszynki do golenia. Największe emitery fal elektromagnetycznych zwykle znajdują się w kuchni, i obejmują one piece, kuchenki mikrofalowe i zmywarki do naczyń.

Inne problematyczne urządzenia to pralki, suszarki bębnowe, telewizory, telefony bezprzewodowe i promienniki. Jeśli masz jakiekolwiek z tych urządzeń w domu, umieść router WiFi jak najdalej od nich, jak to możliwe, aby zwiększyć sygnał WiFi.

Aktualizuj swój router

Jeśli śledzisz wiadomości, słyszałeś o rosnącej liczbie dużych skali ataków złośliwego oprogramowania, które kosztują firmy i osoby fizyczne podobnie miliardy każdego roku. Wiele z tych ataków nie byłoby możliwe, gdyby wszystkie routery były aktualizowane. Gdy złośliwe oprogramowanie zainfekuje router, może kraść pasmo i rozprzestrzeniać się w sieci na inne urządzenia.

Ale nawet bez obecności niebezpiecznego złośliwego oprogramowania routery ze starym oprogramowaniem sprzętowym działają gorzej niż routery, które są prawidłowo aktualizowane.

Odetnij pijawki WiFi

Zaszyfrowane, chronione hasłem WiFi jest koniecznością w dzisiejszych czasach. Nie myśl, że Twoi sąsiedzi nie będą korzystać z Twojej sieci WiFi tylko dlatego, że mają swoją własną – będą.

Powinieneś zaszyfrować swoje WiFi i chronić je silnym hasłem, które nie może być łatwo odgadnięte. Silne hasło powinno:

Zawierać kombinację wielkich i małych liter, symboli i cyfr. Nie używaj popularnych haseł, takich jak 123456, qwerty itp. Listę najpopularniejszych haseł można znaleźć w Internecie. Upewnij się, że hasło ma co najmniej 8 znaków. Krótkie hasła mogą być łatwo odgadnięte metodą brute force. Nie podawaj w haśle żadnych osobistych informacji, takich jak Twoje imię, imię Twojego zwierzaka czy numer telefonu. Używaj unikalnego hasła i nie zapisuj go na kartce papieru. Jeśli nie możesz go zapamiętać, skorzystaj z menedżera haseł.

Kup wzmacniacz lub powielacz WiFi

Nawet jeśli są one określane przez wiele nazw, WiFi boostery, repeatery i extendery to w zasadzie to samo.

Powielacze WiFi są to stosunkowo proste urządzenia, które biorą istniejący sygnał z routera WiFi i tworzą nową sieć. Ta nowa sieć jest po prostu rozszerzeniem sieci głównej, a wszystkie dane, które przechodzą przez nią, przechodzą również przez sieć główną.

Wzmacniacze i przedłużacze WiFi są bardzo podobne, ale również wzmacniają istniejący sygnał przed ponownym rozesłaniem go w celu utworzenia drugiej sieci. Ponieważ wzmacniacze WiFi mają zazwyczaj większy zasięg niż routery WiFi, mają one sens w sytuacjach, w których oryginalny sygnał jest bardzo słaby.

Przełącz się na inny kanał WiFi

Podobnie jak pasy ruchu na autostradzie, istnieje wiele kanałów WiFi, na których router WiFi może nadawać. Nawet jeśli większość krajów ma sześć nienakładających się kanałów (1, 6, 11 i 14), wielu użytkowników pozostawia ich router ustawiony na domyślnym kanale, którym jest zwykle albo kanał 1 lub kanał 6.

Powoduje to korki WiFi, ponieważ zbyt wiele pakietów próbuje jechać na tej samej linii. Rozwiązanie jest proste: dowiedz się, który kanał jest zajęty najmniej i przełącz się na niego. Można to zrobić z pomocą NetSpot, profesjonalnego i łatwego w użyciu narzędzia do analizy i nadzoru WiFi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.