Jak zainstalować WhatsApp na telefonie

WhatsApp to popularna usługa komunikacyjna na smartfony, która umożliwia łączenie się z innymi użytkownikami WhatsApp w celu wysyłania wiadomości i wykonywania połączeń. Nie ma ograniczeń co do długości wiadomości, które można wysyłać za pośrednictwem WhatsAppa, można też ustawiać rozmowy grupowe, aby rozmawiać z wieloma osobami jednocześnie, a także wysyłać zdjęcia i filmy za pośrednictwem aplikacji.

Instalowanie aplikacji WhatsApp

 1. Wejdź do aplikacji lub sklepu Play w swoim telefonie. Wpisz w pasku wyszukiwania słowo “WhatsApp”. Pojawi się aplikacja WhatsApp Messenger, którą można pobrać za darmo.
 2. Stuknij w “Zainstaluj”, a następnie “Zaakceptuj”, aby nadać aplikacji WhatsApp uprawnienia niezbędne do jej działania. To automatycznie rozpocznie proces pobierania. Pamiętaj, że w zależności od połączenia, którego używasz do pobierania aplikacji, może to wiązać się z opłatami za przesyłanie danych.
 3. Po zakończeniu pobierania stuknij w ‘Otwórz’, aby otworzyć aplikację.
 4. Zostaniesz poproszony o zaakceptowanie Warunków korzystania z usługi. Zaakceptuj je, aby przejść do następnego etapu.
 5. Musisz teraz zweryfikować swój numer telefonu. Wprowadź swój numer telefonu komórkowego i naciśnij “Dalej”. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, że jest to numer, który chcesz zweryfikować, więc jeśli popełniłeś jakieś błędy, możesz wrócić i je poprawić. Następnie zostanie wysłany do Ciebie SMS z 6-cyfrowym kodem weryfikacyjnym. WhatsApp powinien go automatycznie wykryć i zweryfikować twój numer, ale jeśli tak się nie stanie, po prostu wpisz wysłany kod.
 6. Na koniec wpisz nazwę, której chcesz używać w swoim profilu. Możesz też dodać zdjęcie, stukając w ikonę aparatu i przesyłając zdjęcie ze swojego telefonu.
WhatsApp na telefonie
 • To wszystko! WhatsApp jest zainstalowany i możesz teraz zacząć go konfigurować. Musisz zaprosić wszystkie kontakty, z którymi chcesz się połączyć, a następnie możesz zacząć wysyłać i odbierać wiadomości.
  Możesz ustawiać czaty grupowe, aby rozmawiać z wieloma osobami jednocześnie, a także wysyłać zdjęcia. Możesz tworzyć kopie zapasowe swoich wiadomości w chmurze i archiwizować wszystkie rozmowy, których nie chcesz widzieć na swojej liście czatów.
  Możesz też dostosować swoje powiadomienia i zmienić ustawienia prywatności, aby kontrolować, kto co widzi. Jak to wszystko zrobić, dowiesz się z naszego prostego przewodnika po WhatsApp.

Teraz już wiesz, jak znaleźć i zainstalować aplikację WhatsApp na telefonie iPhone i Androidzie. Możesz przejść przez proces rejestracji, aby WhatsApp był gotowy do używania i dostosowywania.

Po zainstalowaniu aplikacji WhatsApp możesz chcieć dać sobie więcej możliwości kontaktowania się z przyjaciółmi i rodziną. Możesz skonfigurować w telefonie konto e-mail, aby połączyć się z pocztą elektroniczną, a także wysyłać wiadomości wideo lub korzystać z FaceTime, aby wykorzystać wszystkie funkcje smartfonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.