publikacja artykułów sponsorowanych

Jak zlikwidować konto na Facebooku?

W obecnych czasach media społecznościowe cieszą się ogromną popularnością. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, jak wiele osób korzysta z Facebooka czy Instagrama.

Jeśli chodzi o temat tego tekstu, skupimy się na Facebooku, a dokładniej na likwidacji konta. W zasadzie trzeba zacząć od pytania, czy likwidacja konta jest w ogóle możliwa?

Konto na Facebooku

Jeżeli chcesz usunąć konto na Facebooku, nie ma najmniejszych powodów do obaw – usunięcie konta jest możliwe. Ktoś może zapytać, czy usuwanie konta na Facebooku ma jakikolwiek sens? Odpowiedź na pewno nie jest łatwym zadaniem, trzeba mieć na uwadze, że są różne sytuacje (i co najistotniejsze, nie wszystko da się przewidzieć).

Koniecznie należy też podkreślić, że są dwa sposoby na usunięcie konta. Sposób numer jeden to w pewnym sensie oszustwo – chodzi o dezaktywację konta. Dezaktywacja konta = zablokowanie konta i ukrycie konta przed innymi użytkownikami. Można jeszcze dodać, że wszystkie dane znajdują się na swoim miejscu (co więcej, dane zostają na serwerach Facebooka także wtedy, gdy konto zostanie usunięte).
Opcja numer dwa to rzecz jasna trwałe usunięcie konta.

Likwidacja konta na Facebooku

Przyjmijmy założenie, zgodnie z którym nie interesuje Cię dezaktywacja i co za tym idzie, chcesz pożegnać się z Facebookiem raz na zawsze. To, że taka opcja jest realna to jedno, natomiast skorzystanie z tej opcji to drugie.

Instrukcja dotycząca trwałego usunięcia konta:

  1. Logowanie się na konto.
  2. Na górze strony znajduje się trójkąt, klikasz na ten trójkąt.
  3. Wybierasz ustawienia, potem Twoje informacje na Facebooku (opcja ta znajduje się w kolumnie z lewej strony).
  4. Wybierasz Dezaktywacja i usunięcie.
  5. Wybór opcji Usuń konto, dotknięcie polecenia Kontynuuj dezaktywację konta.
  6. Wprowadzenie hasła, Kontynuuj i opcja Usuń konto.

Trwałe usunięcie konta to raczej nic trudnego, szczególnie jak ma się dokładną instrukcję.

Jak wiadomo, zmiana zdania to nic niezwykłego, czasem działa się w pośpiechu, czasem nie pomyśli się o wszystkim, opcje są różne. Załóżmy, że po jakimś czasie wychodzimy z założenia, wedle którego usunięcie konta nie było potrzebne – co robić w takiej sytuacji? Czy w ogóle można coś zrobić?

Kluczowe znaczenie ma okres, który upłynął – usunięcie konta może zostać anulowane, ale decyzja musi zostać podjęta w ciągu 30 dni (w ciągu 30 dni od rozpoczęcia usuwania konta).
Anulowanie usunięcia jest bardzo proste, wystarczy zalogować się na konto i wybrać opcję anuluj usunięcie.

Dlaczego chcę usunąć konto?

Co sprawia, że chcesz usunąć konto? Jeśli usunięcie konta związane jest ze złośliwą osobą (czy też osobami), usunięcie konta to nie jest jedyne rozwiązanie.

Przede wszystkim trzeba sobie coś podkreślić – nie wszyscy muszą się lubić, ale pewnych granic nie wolno przekraczać. Jeżeli ktoś przekracza jakąś granicę, warto z kimś na ten temat porozmawiać.
O szczegółach trudno mówić, ponieważ możliwości jest całe mnóstwo.

Co do działań na Facebooku, wydaje się, że najlepsza opcja to skorzystanie z możliwości pozwalającej na blokowanie użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.