Jakiej wielkości firma potrzebuje systemu ERP?

Na podstawie parametrów takich jak wielkość firmy czy wysokość obrotów bardzo ciężko określić, kiedy dokładnie należy wprowadzić oprogramowanie w postaci systemu ERP. W mikroprzedsiębiorstwach i jednoosobowych działalnościach gospodarczych (JDG) inwestycja w rozwiązania tego rodzaju nie zwróci się zbyt szybko. Natomiast z drugiej strony implementacja systemu zbyt późno generuje często dodatkowe koszty i pochłania więcej zasobów czasowych. Na jakim etapie działalności powinno się wdrażać nowoczesny system ERP? Dlaczego nie warto inwestować w generyczne narzędzia oraz programy? Czym cechują się profesjonalne systemy produkcyjne? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Software House Gdynia – gdzie, kiedy i jak wdrażać system ERP?

Płynne wdrożenie systemu ERP jest znacznie łatwiejsze i mniej problematyczne, jeśli na wczesnym etapie działalności przedsięwzięte zostaną odpowiednie kroki w tym kierunku. Profesjonalne oprogramowanie do zarządzania procesami w firmie w postaci systemów ERP zbudowane jest z wielu modułów. Ich liczba i funkcjonalność powinny rosnąć wraz z rozwojem biznesu, ale warto zwrócić tu szczególną uwagę na kwestię integracji narzędzi. Inwestycja generyczne i niekompatybilne z innymi aplikacjami oprogramowanie to rozwiązanie, które sprawdzi się jedynie w krótkiej perspektywie czasowej. Atrakcyjna na pierwszy rzut oka cena często odwraca tu często uwagę od niedoskonałości i braku elementarnych funkcyjności. Nawet na wczesnym etapie działalności z pomocą przyjść może profesjonalny software house Gdynia jest jednym z wielu miast, w którym skorzystać można z pomocy doświadczonych programistów i developerów.

Jak stworzyć elastyczne systemy produkcyjne i dopasować je w pełni do własnych potrzeb?

Dzięki wsparciu technologicznego partnera biznesowego można łatwo stworzyć w pełni dopasowany do potrzeb i specyfiki branży system ERP. Zaletą tego rozwiązania są także niemalże nieograniczone możliwości dalszego rozwoju oraz większe bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Wybierając generyczne oprogramowanie, liczyć się trzeba z ryzykiem uzależnienia przychodów firmy od zewnętrznego dostawcy oprogramowania, który w modelu biznesowym niezaprzeczalnie postawił na ilość, a nie jakość. Zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować opracowane na podstawie własnego doświadczenia i biznesowego „know-how elastyczne systemy produkcyjne”. Dedykowane oprogramowanie w postaci modułów ERP swoją efektywność oraz wydajność zawdzięcza właśnie temu, iż jest ono w pełni dopasowane do specyfiki biznesu. W przeciwieństwie do dostępnych od ręki generycznych systemów nie generuje ono dodatkowych kosztów oraz problemów związanych z koniecznością reorganizacji wewnętrznych procesów w przedsiębiorstwie. Profesjonalne i elastyczne systemy produkcyjne, podobnie jak wszystkie pozostałe dedykowane moduły ERP, można będzie też na dalszym etapie działalności połączyć z bardziej kompleksowym systemem EPM (ang. Enterprise Performance Management).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.