Netflix jak współdzielić konto?

W ciągu ostatniej dekady Netflix i usługi podobne do niego stały się podstawowym źródłem rozrywki dla osób z dostępem do sieci. Jednak nawet do dziś pokutuje wiele mitów na temat współdzielenia konta na Netflixie. Jesteśmy tutaj, aby rozwiać je raz na zawsze, więc można oglądać najnowszy sezon Stranger Things w spokoju. Przejdźmy do rzeczy!

Jak działa udostępnianie konta w serwisie Netflix?

Po pierwsze, zajmijmy się często zadawanym pytaniem, które często wyskakuje w Google i na stronach takich jak Quora. Czy udostępnianie konta Netflix jest legalne? Tak, jest to legalne. W końcu nie byłoby możliwe tworzenie wielu profili, gdyby konta Netflix były ograniczone do korzystania przez jedną osobę. Firma świadcząca usługi strumieniowe wyjaśniła również, że nie ma planów ścisłego ścigania użytkowników, którzy dzielą się swoimi kontami, pomimo plotek na ten temat krążących na początku tego roku.

Jednakże, pewne warunki mają zastosowanie. Zgodnie z Netflix ToS konto jest dla “użytku osobistego i niekomercyjnego tylko i nie mogą być udostępniane osobom spoza gospodarstwa domowego”. W tym miejscu sprawa robi się nieco skomplikowana. Członków gospodarstwa domowego można rozumieć jako członków rodziny lub współlokatorów, którzy aktualnie mieszkają pod tym samym adresem co Ty i przypuszczalnie korzystają z tego samego łącza internetowego. Ale co się stanie, jeśli chcesz udostępnić swoje konto partnerowi lub członkowi rodziny, jeśli mieszkają oni w innym mieście?

Netflix przymyka oko?

Mimo że technicznie jest to niezgodne z warunkami korzystania z usługi, jest to częste zjawisko, z którym Netflix nie wydaje się mieć problemu. Istnieje wiele anegdotycznych dowodów na to, że użytkownicy bez problemu dzielą się kontami z partnerami lub członkami rodziny, którzy mieszkają w różnych miastach, a nawet w różnych krajach.

Netflix Chief Product Manager Neil Hunt sam powiedział, że serwis streamingowy nie ma “obsesji na punkcie egzekwowania zgodności z ograniczeniem do jednego gospodarstwa domowego na konto”. Tak więc, nasza rada jest, aby spróbować trzymać się zasady jednego gospodarstwa domowego, jeśli to możliwe, ale nie martwić się zbyt wiele, jeśli jeden z członków jest obecnie mieszka gdzieś indziej.

Jedną rzeczą do zapamiętania, jednak, jest to, że bez względu na to, co plan cenowy jest, każde konto Netflix jest ograniczona do pięciu indywidualnych profili tylko.

Na ilu urządzeniach można jednocześnie oglądać Netflix?

Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, liczba profili, które możesz utworzyć na jednym koncie, nie koreluje z liczbą urządzeń, które mogą jednocześnie przesyłać strumieniowo Netflix. To zależy od Twojego planu cenowego. Poniżej zestawienie, które pokazuje na ilu ekranach jednocześnie można oglądać filmy i seriale w zależności od planu:

  • Netflix Basic (34 zł miesięcznie) – 1 ekran
  • Netflix Standard (43 zł miesięcznie) – 2 ekrany
  • Netflix Premium (52 zł miesięcznie) – 4 ekrany

Jeśli masz plan Basic, nie oznacza to jednak, że nie możesz dzielić się nim z członkiem rodziny lub przyjacielem. Po prostu będziecie musieli oglądać Netflixa o różnych porach dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.