Ściany z kamieni naturalnych – co warto o nich wiedzieć?

W ostatnim czasie ściany wykonane z kamienia cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów, którym zależy na świetnie wyglądających i jednocześnie niepowtarzalnych wnętrzach. Duży wybór różnych rodzajów wykończenia oraz pięknych odcieni sprawia, że kamień naturalny można z łatwością dopasować do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach, z kolei przemyślany dobór materiałów wpływa na wytrzymałość całej dekoracji i sprawia, że kamień mimo upływu czasu bardzo dobrze się prezentuje. Dlatego warto dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru kamieni naturalnych na ścianę i zyskać pewność, że okażą się one inwestycją na długie lata.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się ściana z kamienia naturalnego?

Odpowiednio dobrana i zabezpieczona ściana z kamienia naturalnego bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach, w których nie panują wymagające warunki, jak i tych, w których niekiedy pojawiają się wysokie temperatury czy wysoka wilgotność powietrza. Dlatego na tego typu ścianę można zdecydować się zarówno podczas remontu pokoju dziennego, jak i kuchni czy łazienki. Warto jednak pamiętać, że w przypadku łazienki ściana z kamienia naturalnego powinna być dobrana do panujących w łazience warunków, czyli powinna wyróżniać się odpornością na działanie wilgoci i na duże wahania temperatur. Z tego też powodu w łazience warto zainwestować w trwały sposób montażu – gorszej jakości klej może bowiem łatwo się rozpuszczać i doprowadzić do uszkodzenia poszczególnych elementów.

Ze względu na duży wybór odcieni, kształtów i wzorów, ściana z kamienia naturalnego będzie świetnie komponowała się z wnętrzami urządzonymi w różnych stylach. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się między innymi ściany wykonane z marmuru, który nie bez powodu kojarzy się z ponadczasową elegancją i luksusem. Marmur przeznaczony do montażu na ścianie można znaleźć w sklepie Dekordia, wybierając spośród różnych ciekawych wersji kolorystycznych. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na trwalsze kamienie, takie jak na przykład granit, który można wykorzystać podczas urządzania pokojów dziennych czy nawet kuchni lub łazienki. 

Jak zaprojektować ścianę z kamienia naturalnego, aby była spójna z całą aranżacją?

Decydując się na ścianę z kamienia naturalnego, warto pamiętać o tym, że ze względu na swoją nieregularną strukturę, kamienie bardziej rzucają się w oczy niż zwykła farba i z tego powodu mogą przytłoczyć całe wnętrze. Dlatego ścian z kamienia zwykle nie montuje się w całym pomieszczeniu – zamiast tego kamień naturalny umieszcza się zwykle na jednej ścianie, aby ozdobić wnętrze lub wyróżnić dany punkt całej aranżacji. Wówczas ściana z kamienia naturalnego dobrze sprawdzi się jako ściana, na której znajdują się ważne dla nas zdjęcia, obrazy czy telewizor, z którego korzystamy podczas relaksu. Tego typu ozdobny element przyciągnie również uwagę zaproszonych na różne uroczystości gości, dodając wnętrzom charakteru i niepowtarzalnego wyrazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.