Skype dla telefonów z systemem Android

Skype to największa na świecie usługa VoIP (Voice over Internet Protocol) i prawdopodobnie najprostszy sposób, by rozmawiać ze znajomymi za darmo przez internet – za pomocą tekstu, głosu (tak jak w przypadku rozmowy telefonicznej) lub nawet wideo.

Instalacja Skype’a i korzystanie z niego na urządzeniu mobilnym z systemem Android może być nieco skomplikowane, ale na szczęście jesteśmy tu po to, by przedstawić ci to krok po kroku.

Czego będziesz potrzebować:

  • Kompatybilny smartfon z systemem Android
  • Połączenie z Internetem (podłącz się do sieci Wi-Fi w pobliżu lub upewnij się, że jesteś połączony z siecią 3G lub 4G w swoim telefonie komórkowym)

Krok 1: Pobieranie Skype’a z Google Play

Aby zacząć używać Skype’a na Androidzie, musisz pobrać go ze Sklepu Google Play. Możesz do niego przejść z ekranu głównego swojego telefonu.

Wyszukaj “Skype”, a następnie kliknij “Zainstaluj”.

Krok 2: Otwórz aplikację Skype na swoim urządzeniu mobilnym z systemem Android

Po pobraniu Skype’a na swoje urządzenie możesz zacząć go używać. Możesz kliknąć “Otwórz” w sklepie z aplikacjami lub skorzystać ze skrótu na ekranie głównym.

Krok 3: Logowanie do aplikacji Skype

Aby zacząć dzwonić do rodziny i przyjaciół, musisz zalogować się na swoje konto Skype. Kliknij na “Zaloguj się tutaj” i wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło.

Jeśli jeszcze nie założyłeś konta w Skypie, możesz też kliknąć “Utwórz konto”. Aby utworzyć konto w Skypie, będziesz potrzebował ważnego adresu e-mail do rejestracji nowego konta.

Krok 4: Zacznij używać aplikacji Skype

Po zalogowaniu się na konto Skype zobaczysz wyskakujące powiadomienie z pytaniem, czy chcesz zezwolić aplikacji na wykonywanie i zarządzanie rozmowami telefonicznymi. W tym kroku kliknij “Zezwalaj”. Dzięki temu będziesz mógł używać Skype’a do prowadzenia rozmów telefonicznych przez Skype’a.

Pojawi się ekran główny Skype’a! W następnym kroku spróbujemy znaleźć znajomego i nawiązać rozmowę przez Skype’a.

Krok 5: Nawiązanie połączenia skype-to-skype z przyjacielem lub członkiem rodziny

Jak zainstalować skype na androidzie

Teraz, gdy masz otwartą aplikację Skype, spróbujemy zadzwonić do kogoś, kogo znasz. Kliknij książkę adresową: jest to druga ikona na ekranie głównym Skype’a. Zobaczysz trzy opcje – “Zaproś znajomych”, “Znajdź ludzi” i “Znajdź boty”.

Boty to sztucznie inteligentne programy, które mogą wykonywać wiele przydatnych czynności, takich jak wyszukiwanie wiadomości, streszczanie stron internetowych, granie w gry i wiele innych. Możesz zacząć czatować z botem tak samo, jak z przyjaciółmi – po prostu kliknij na bota i zacznij pisać

Aby znaleźć przyjaciół, kliknij na “Znajdź ludzi”.

Aby znaleźć kogoś, kogo znasz w Skypie, możesz wyszukać jego nazwę w katalogu Skype’a. Mogą tam być inne konta o podobnych nazwach. Mogą tam być też inne konta o podobnych nazwach. Przewiń listę w dół i znajdź właściwe konto Skype. Gdy już je znajdziesz, kliknij na “Dodaj do kontaktów”.

Możesz dodać do Skype’a dowolną liczbę przyjaciół i członków rodziny. Aby zadzwonić do kontaktu ze swojej listy Skype’a i nawiązać rozmowę między użytkownikami Skype’a, po prostu kliknij jego nazwę użytkownika, a następnie kliknij przycisk rozmowy.

Będziesz mógł również dodać kontakt do ulubionych, co jest wygodnym skrótem umożliwiającym kontakt z przyjaciółmi lub krewnymi, z którymi najczęściej rozmawiasz.

Aby przełączyć się na rozmowę wideo podczas rozmowy między użytkownikami Skype’a, wystarczy kliknąć ikonę kamery. Możesz ją wyłączyć w dowolnym momencie rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.