SteelSeries Arctis 7+ Wireless recenzja

SteelSeries Arctis 7+ Wireless wprowadza kilka dużych ulepszeń w mniej krzykliwych obszarach, zachowując te części oryginalnego projektu Arctis 7, które już działają naprawdę dobrze. Aplikacja SteelSeries GG jest bardzo dobra i rozszerza możliwości SteelSeries Engine, wcześniej samodzielnej aplikacji. Możesz podłączyć Arctis 7+ Wireless do niemal każdego urządzenia, a rezultatem jest prawdziwy koń roboczy zestawu słuchawkowego do gier.

Firma SteelSeries już od dłuższego czasu wypuszcza na rynek jedne z najlepszych zestawów słuchawkowych do gier, a teraz odświeża swój wieloletni koń roboczy. SteelSeries Arctis 7+ Wireless wygląda niemal identycznie jak jego poprzednik, ale kilka poprawek przynosi kilka dramatycznych, choć mniej krzykliwych ulepszeń. Jednak premiera tego zestawu słuchawkowego jest również związana z premierą nowego oprogramowania.

Czy świetny sprzęt może pokonać oprogramowanie, które wciąż ma pewne problemy?

Jak to jest korzystać ze SteelSeries Arctis 7+ Wireless?

Nowy SteelSeries Arctis 7+ Wireless wygląda zupełnie jak stary SteelSeries Arctis 7, co ma sens, biorąc pod uwagę, że cała linia Arctis tak naprawdę nigdy nie zmieniła swojego wyglądu w dużym stopniu. Niekoniecznie jest to jednak zła rzecz. Wiele z najbardziej definiujących cech fizycznych tego zestawu słuchawkowego odnosi się bezpośrednio do tego, jak wygodne jest jego noszenie.

Podobnie jak Arctis 9 Wireless, Arctis Pro i wiele innych, SteelSeries Arctis 7+ Wireless posiada ramę zawieszenia z elastycznym pałąkiem w stylu gogli narciarskich – posiada on rzep, który łatwo się reguluje i jest naprawdę wygodny. Słuchawki posiadają te same nauszniki z tkaniny airweave, co prawie wszystkie dotychczasowe słuchawki Arctis, i nadal jest ona miękka, oddychająca i bardzo elastyczna. Jednak nadal nie robi wiele dla izolacji.

Chciałbym powiedzieć, że korzystanie z SteelSeries Arctis 7+ Wireless jest łatwe, ale niestety nie jest to takie proste. Na poziomie sprzętowym jest to prosty headset, który można używać na praktycznie każdej platformie. Wystarczy podłączyć klucz USB-C i działa (jest też adapter USB-A, jeśli nie masz portu USB-C). Jednak wiele funkcji zestawu słuchawkowego jest powiązanych z najnowszą aplikacją SteelSeries GG, a korzystanie z niej nie jest takie proste.

W jaki sposób sterować SteelSeries Arctis 7+ Wireless?

Słuchawki posiadają dość standardowy zestaw elementów sterujących na uchu. Pokrętło głośności i przycisk wyciszania mikrofonu znajdują się z tyłu lewej słuchawki, obok portu ładowania USB-C, gniazda 3,5 mm i zastrzeżonego portu wtyczki (jest to ta sama 4-biegunowa wtyczka, co w innych zestawach słuchawkowych SteelSeries). Na prawej słuchawce znajduje się pokrętło do sterowania miksem gier i czatów oraz przycisk zasilania.

Czy powinieneś pobrać SteelSeries GG?

Steelseries gg

SteelSeries GG to nowy, kompleksowy punkt sprzedaży oprogramowania SteelSeries. SteelSeries Engine, który wcześniej był samodzielną usługą, teraz jest częścią GG i działa tak prosto jak zawsze – na jednej stronie znajdują się opcje korektora słuchawkowego, funkcje oszczędzania energii, głośność mikrofonu i inne. Jednak wraz z premierą SteelSeries Arctis 7+ Wireless, SteelSeries zdecydowało się na wprowadzenie zamiennika dla Engine o nazwie Sonar (chociaż Engine nadal jest całkowicie użyteczny).

Czym jest SteelSeries Sonar?

SteelSeries Sonar jest obecnie w fazie beta, ale działa z każdym zestawem słuchawkowym do gier (SteelSeries lub innym) i oferuje szereg funkcji. Niektóre z funkcji Engine, takie jak regulacja głośności mikrofonu i funkcje EQ, są również objęte przez Sonar, ale w znacznie większym stopniu. Podczas gdy 10-pasmowy EQ i presety EQ w Engine są dość ogólne, Sonar pozwala na bardziej szczegółowe regulacje częstotliwości i przynosi profile EQ specyficzne dla gier i gatunków. Sonar przynosi także wirtualny dźwięk przestrzenny, którego Engine nie oferuje w Arctis 7+ Wireless.

Sonar przynosi nowy zestaw opcji mikrofonu z wbudowanym EQ, suwakiem sidetone i suwakami do redukcji szumów, bramkowania szumów, redukcji szumów uderzeniowych i stabilizacji głośności. Większość z tych opcji jest również dostępna dla kanału audio czatu.

Jednakże, podczas gdy Sonar zdecydowanie nakłada ładnie wyglądającą warstwę nowej farby na oprogramowanie SteelSeries, dodaje również pewien stopień komplikacji, szczególnie w odniesieniu do strony miksera audio. Aby wszystko działało poprawnie, musisz ustawić odpowiednie wejście i wyjście (twoje słuchawki) w Sonarze, oraz odpowiednie wejście i wyjście w ustawieniach komputera (Sonar). Jeśli któreś z nich jest źle ustawione, możesz nic nie usłyszeć, a Sonar od czasu do czasu resetuje się, co nie ułatwia utrzymania wszystkiego w porządku. Na dodatek, nawet gdy wszystko jest prawidłowo ustawione, czasami po prostu nie działa i trzeba ponownie uruchomić aplikację kilka razy. To wciąż jest w fazie beta, ludzie – są zobowiązani do być kilka zagięć.

Jak się gra z SteelSeries Arctis 7+ Wireless?

SteelSeries Arctis 7+ Wireless świetnie nadaje się do gier. Jest bardzo wygodny, co oznacza, że długie sesje gier są łatwe do zniesienia. Imponująca żywotność baterii zestawu słuchawkowego oznacza, że będziesz mógł zmieścić w nim sporo gier, zanim będziesz musiał go naładować.

Zestaw słuchawkowy bardzo dobrze radzi sobie z potrzebami dźwiękowymi gry takiej jak Valorant na PC, a dźwięk przestrzenny SteelSeries Sonar sprawia, że takie rzeczy jak kroki są łatwiejsze do zlokalizowania. Profil Valorant EQ dostępny w Sonar również jest bardzo pomocny, ponieważ usuwa prawie wszystkie basy z wyjścia audio zestawu słuchawkowego, dzięki czemu różne dźwięki sytuacyjne są nieco łatwiejsze do usłyszenia.

Zestaw słuchawkowy bardzo dobrze radzi sobie z funkcją dźwięku 3D w PlayStation 5. Kołysanie się po Nowym Jorku w grze Marvel’s Spider-Man: Miles Morales brzmi świetnie, a odgłosy ruchu ulicznego naprawdę brzmią tak, jakby wychodziły Ci na spotkanie za każdym razem, gdy kołyszesz się blisko ziemi.

W jaki sposób łączy się SteelSeries Arctis 7+ Wireless?

SteelSeries Arctis 7+ Wireless posiada te same opcje połączeń co starszy Arctis 7, z jedną bardzo istotną różnicą. Podczas gdy oba zestawy korzystają z bezprzewodowego klucza USB 2,4 GHz, aby połączyć się z wybranym urządzeniem, Arctis 7+ Wireless wykorzystuje połączenie USB-C, podobnie jak Arctis 7P i Arctis 1 Wireless. Przejście na USB-C oznacza, że Arctis 7+ Wireless może łączyć się z urządzeniami mobilnymi i Nintendo Switch, gdy nie jest zadokowany, a także z PC, PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz zadokowanym Nintendo Switch. Ponownie, można również użyć adaptera USB-A w razie potrzeby.

Oprócz tej metody połączenia, Arctis 7+ Wireless obsługuje również połączenia przewodowe przez 3,5 mm i przez USB przez port ładowania. Dodanie 3,5 mm oznacza, że możesz używać tego zestawu również z konsolami Xbox.

Jak długo wytrzymuje bateria SteelSeries Arctis 7+ Wireless?

Słuchawki SteelSeries Arctis 7+ Wireless

Według SteelSeries, słuchawki Arctis 7+ Wireless mogą wytrzymać do 30 godzin na jednym ładowaniu, ale podczas naszych testów okazało się, że przekroczyły ten limit w dość spektakularny sposób. Przy stałej mocy 75dB(SPL), SteelSeries Arctis 7+ Wireless wytrzymały 71 godzin i 42 minuty na jednym ładowaniu. Nie tylko jest to więcej niż cztery razy żywotność baterii SteelSeries Arctis 7, ale również bije spodnie off całkiem dużo każdy inny zestaw słuchawkowy do gier, które testowaliśmy – trwa prawie 20 godzin dłużej niż nasze następne najlepsze wyniki.

Zestaw słuchawkowy ładuje się przez USB-C w około dwie godziny, a jak wspomniałem wcześniej, można grać podczas ładowania.

Czy SteelSeries Arctis 7+ Wireless ma dobry mikrofon?

SteelSeries Arctis 7+ Wireless posiada dobry mikrofon jak na zestaw słuchawkowy do gier. Nie jest on wystarczająco dobry, by nagrać nim podcast, ale jest głośny i wyraźny – świetny do czatu głosowego i długich rozmów w pracy. Warto jednak zauważyć, że choć mikrofon brzmi całkiem nieźle przez cały czas, to jest wyraźnie wyraźniejszy przy połączeniu przewodowym 3,5 mm.

Czy powinieneś kupić SteelSeries Arctis 7+ Wireless?

SteelSeries Arctis 7+ Wireless przynosi wszystkie najlepsze elementy Arctis 7, i prawdopodobnie poprawia się na jego dwóch najsłabszych aspektów. Czas pracy baterii Arctis 7 jest nadal dość imponujące, nawet po SteelSeries zaktualizowane firmware do pomocy, a Arctis 7+ Wireless wysadzi go z wody (wraz z prawie każdym innym zestaw słuchawkowy do gier na rynku). Ruch do USB-C dongle również rozszerza zestaw słuchawkowy bezprzewodowy kompatybilność do urządzeń mobilnych i Nintendo Switch, gdy nie jest zadokowany. Nie są to najbardziej krzykliwe dodatki, ale mają duży wpływ na ogólne doświadczenie użytkownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.