WordPress 3.0 przekracza 30 milionów pobrań

WordPress 3.0, najnowsza wersja self-hosted najpopularniejszej na świecie platformy blogowej WordPress przekroczyła dziś 30 milionów pobrań.

WordPress zatrudnia licznik na swojej stronie internetowej, licząc każdy i każde pobranie oprogramowania WordPress, a z WordPress 3.1 na horyzoncie jego oszałamiające myśleć tylko, jak wiele blogów są w użyciu, hostowane w wielu krajach na całym świecie.

WordPress pobrany 30 milionów razy

WordPress 3.0 przełamał barierę 20 milionów w październiku, dodając 10 milionów dodatkowych użytkowników w ciągu zaledwie niespełna trzech miesięcy, ale nie jest to jedyna własność WordPressa dobrze radząca sobie z Automattic, firmą stworzoną przez jej założyciela Matta Mullenwega. WordPress.com, komercyjne ramię popularnej platformy blogowej rośnie niewiarygodnie szybko, z 6 milionami nowych zapisów na blogi w ciągu ostatniego roku.

WordPress.com zobaczył, że jego łączna liczba odsłon w tym roku wynosi 23 miliardy, co stanowi imponujący wzrost o 53% w porównaniu z rokiem 2009. Przesyłanie mediów również podwoiło się do 94,5 terabajtów nowych zdjęć i filmów, podczas gdy nowe posty wzrosły o 110% do 146 milionów. Mobilne blogowanie na WordPressie również odnotowało wzrost – baza użytkowników aplikacji mobilnych firmy wzrosła w 2010 roku o 700% do 1,4 miliona.

Wordpress

Skontaktowaliśmy się z Automattic po tym, jak Royal Pingdom podchwycił statystyki opublikowane pod koniec grudnia, które ujawniły, że WordPress.com stanowi teraz połowę wszystkich blogów WordPress na całym świecie. 30 milionów pobrań WordPressa 3.0 pomaga w rozliczeniu drugiej połowy.

Licznik pobrań niekoniecznie wskazuje na prawdziwą ilość aktywnych blogów WordPress zainstalowanych obecnie na serwerach na całym świecie, ale nadal jest to ogromna liczba. Dotarliśmy do Automattic, aby sprawdzić, czy może rzucić światło na to, jak wiele instalacji WordPressa jest w użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.