Jak wyłączyć internet w telefonie z systemem Windows Phone.

Nie każdy z nas chce korzystać z internetu w telefonie. Smartfony mają to do siebie, że mogą łączyć się z internetem automatycznie „w tle” nawet bez naszej wiedzy. Plus jest taki, że w większości nowoczesnych telefonów możemy w prosty sposób wyłączyć transmisje wtedy, kiedy tylko chcemy. Sprawdźmy jak to zrobić w telefonie z systemem Windows Phone.

Przesuń ekran w lewo >> ustawienia >> system >> sieć komórkowa >> transmisja danych >> włącz/wyłącz

Opcja ta powoduje wyłączenie transmisji danych po sieci komórkowej. Telefon nie będzie łączył się z internetem. Jest to dobra opcja dla osób, które nie posiadają pakietu internetowego u swojego operatora. Nadal jednak możemy korzystać z Wi-Fi.

Należy pamiętać, że wyłączenie transmisji danych w nowoczesnym smartfonie to wiele ograniczeń, które powodują, że nie możemy w pełni wykorzystać możliwości naszego telefonu.

Kolejną ważna rzecz to MMS-y – przy wyłączonej transmisji danych nie możemy wysyłać i odbierać MMS-ów. Warto moim zdaniem pomyśleć nad pakietem internetowym, jeśli decydujemy się kupić smartfona tym bardziej, że coraz więcej operatorów oferuje plany taryfowego z pakietami internetowymi w standardzie lud dodatkowe pakiety w bardzo przystępnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.